Bloons Adventure Time Nasıl Bir Oyun? İnceleme

119
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bloons Adventure Time, mobil cihazlarda yaygın olarak oynanan, oldukça eğlenceli bir oyun. Yeni içeriğimizde, bu oyunla ilgili hazırlamış olduğumuz detaylı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.

Mobil kategoride oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun olan Bloons Adventure Time, balonlara karşı savaştığınız, balonların haritayı tamamlamasına engel olmaya çalıştığınız bir strateji oyunu olup Cartoon Network karakterleriyle Bloons karakterlerini bir araya getiriyor. Eski Bloons oyunlarını hatırlarsanız maymun ordusuyla balonlara karşı savaşıyorduk. Bu oyunda da aynı şey söz konusu ancak bu kez Cartoon Network kanalına ait çizgi film karakterleri de bulunuyor.

Adventure serüveni Bloons evrenine farklı bir hava kazandırmış. Oyuncuların beğenisini kazanabilecek pek çok özellik sunulmuş. Geliştirici ekip oyunu hala Mars oyunları gibi ek etkinliklerle besliyor ve böylece iddiasını korumasını sağlıyor.Oyunun çizgi film karakterleriyle bezenen bir hikaye yanı bulunuyor. Hikayeler klasik bloons haritalarıyla bezenmiş. Örneğin süper maymunu uyandırabilmek için bazı haritaları başarıyla tamamlamış olmanız gerekiyor. Haritalar normal – zor – ekstrem ve patlatılamaz zorluk seviyelerine sahip. Normal zorluk seviyesi toplam 30 tur sürüyor ve 200 canınız bulunuyor. Zor seviyesi ise 45 tur ve 150 canınız bulunuyor. Ekstrem seviyesi toplam 60 tur ve 100 canınız bulunuyor. Son olarak patlatılamaz zorluk seviyesinde ise yalnızca 1 canınız bulunuyor ve toplam 75 tur sürüyor.

OKU:  RWBY: Grimm Eclipse Steam'de Günün Fırsatı İndirimi Aldı

Patlatılamaz gibi zor seviyeleri aşmak için epey iyi bir gruba sahip olmanız gerekli. En azından karakterlerinizin 5 ve üzerinde seviyeye sahip olması gerekiyor. Elbette bir strateji oyunu olduğundan karakterleri nasıl donattığınız ve nerelere konuçlandırdığınız da epey önem teşkil ediyor. Her karakterin belli itemleri bulunuyor. Bu itemler karakter seviyesini geliştirdikçe fazlalaştırılabiliyor.

Toplam 10 item yeri bulunmakta olup karakter de maksimum 10. seviyeye ulaşabiliyor. Her seviye atladığınızda bir adet item boşluğu açılıyor ve o item boşluğuna dilek kürelerinden elde ettiğiniz karakter özelliklerini yerleştirebiliyorsunuz. Dilek kürelerinden gelen özelliklerin bazılarının her karaktere uygun olduğunu, bazılarınınsa yalnızca bazı karakterler için uygun olduğunu belirtelim.

OKU:  32 Megapiksel Ön Kameraya Sahip Oppo Reno Z Tanıtıldı!

Karakterlerin seviyelerini arttırdıkça çeşitli güçlerini de açabiliyorsunuz. Örneğin süper maymununun bilindik güneş tanrısı yeteneğini aktif hale getirebilmeniz için 7.seviyeye getirmiş olmanız gerekiyor. Aksi taktirde kullanmanız mümkün olmuyor.

Oyundaki haritalar farklı zorluk tiplerine sahip. Zorluk seviyesini belirten yıldızlar bulunuyor. En zor haritalar 5 yıldız seviyesinde. Bu haritaları aşmak için çok iyi bir strateji kullanmak gerekebiliyor.

Bloons Adventure Time, level sistemine de sahip olan bir oyun. Her oyun sonunda belli bir tecrübe puanı kazanıyorsunuz. Bu tecrübe puanları harita ve zorluk seviyelerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Tecrübe puanları arttıkça başlangıç paranız da artıyor ve daha iddialı bir hale geliyorsunuz.

Mars etkinlikleri ise oyuncuların birbirleri arasında rekabete girebilmesini sağlıyor. Oyuncular mars tahtını elde etmeye çalışıyor. Mars tahtı, verilen bir görevi en iyi şekilde yerine getirebilen, sunulan haritada en uç noktaya kadar ilerleyebilen oyuncuya taktim ediliyor. Bir oyuncu mars tahtında en fazla 8 saat durabiliyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir