Bluetooth Tarafında Endişelendiren Bir Açık Meydana Geldi

27

Purdue Üniversitesi’nin araştırma ekibince önemli bir güvenlik açığı tespit edildi. Söz konusu güvenlik açığı nedeniyle milyarlarca cihazın risk altında olduğu iddia edildi.

Günümüzde telefonlar, bilgisayarlar, tabletler ve benzeri cihazlarla Bluetooth ile iletişim kurup dosya transferleri gerçekleştirebiliyoruz. Öyle ki Bluetooth teknolojisi günümüzde giyilebilir cihazlara bile yayılmış durumda ve Bluetooth üzerinde oluşabilecek bir güvenlik zafiyeti epey önemli bir sorun anlamına geliyor.

Araştırmacılar, BlueZ, Fluoride, IOS BLE birikintilerinin BLESA saldırısı karşısında savunmasız olduğunu keşfederken yapılan açıklamada Bluetooth üzerinde BLEAS isimli bir saldırı türünün tespit edildiğini, bu yöntemle beraber cihazlara sahte veriler gönderilebildiği belirtildi. Aynı zamanda milyarlarca cihazın risk grubunda olduğu paylaşıldı.

Söz konusu açığın ne zaman kapatılacağı veya kapatılıp kapatılmadığı konusu şu an için bilinmiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.