Bu da Oldu ! PlayStation 4 Almak İsteyenlere Biber Gazıyla Müdahalede Bulunuldu

66

Covid-19 virüsü nedeniyle dünya büyük bir tehlike kltında ve hergün onlarca insan hayatını virüs nedeniyle kaybediyor. Covid 19 virüsünün yayılma hızını minimuma indirmek isteyen devlet yetkilileri buna dair özel önlemler alıyor. O önlemler arasında gerektiğinde PlayStation 4 için kuyruğa girenleri biber gazı ile dağıtmak da yatıyor. Fransa’da bu doğrultuda enteresan bir haber elimize ulaştı. Gelen bilgilere göre Fransa başkenti Paris’in batısında yer alan Oreval kentinde bir market zinciri tarafından PlayStation 4 konsolu normal fiyatı 300 Euro iken 95 Euro’ya düşürüldü. Buna dair gelen duyurudan sonra mağaza önünde büyük bir kalabalık oluştu ve izdiham yaşandı. İnsanların indirim nedeniyle virüsü tamamen unutup sokaklara çıkması ve mağaza önünde kuyruk oluşturması Fransız yetkilileri harekete geçirdi.

Fransa’da polis ekipleri, indirimli olarak PlayStation 4 satın alabilmek için sosyal mesafeyi hiçe sayarak kuyruğa giren yığınla insanı oradan ayırabilmek ve evlerine dağıtabilmek için biber gazı kullanmak zounda kaldı. Mağaza satışları ise devam etti. Mağaza yetkilisince yapılan açıklamada mağaza satışlarının iptal edildiği yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığının altı çizildi. Mağaza üzerinde tüm müdahalelere rağmen beklemeyi sürdüren pek çok kullanıcı da bulunması dikkat çekti. Bu kullanıcılar bekledikleri süre zarfını top oynayarak veya akıllı telefonlarında oyun oynayarak değerlendirdi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.