Bu kez de oyuncu eldiveni geliştirildi

350

Bilgisayar başında uzun süre vakit geçirenler için özel bir eldiven geliştirildi. Bu eldiven özellikle de klavye + fare ile oyun oynamayı seven PC oyuncularının hoşuna gidecek.

Geliştirilen yeni oyuncu eldiveni sahip olduğu niteliklerle bir ilk. Bilgisayarda uzun süre klavye ve fare ile oyun oynamak vücudunuzda istenmeyen ağrıların oluşmasına, kolların anormal pozisyonda uzun süre kalmasına neden olmakta. Bu yüzden bilek, kol ve omuzlarda baskıya dayalı ağrılar yaşanmakta. Oskar Ödmark, bu konuya eğilmiş ve bir çözüm sunmuş.

2014 yılında omzuyla ilgili bir rahatsızlık geçiren ve bu yüzden uzun süre kas destekleyici bandaj kullanan Oskar Ödmark, kendinden yola çıkarak bir çevre birimi geliştirdi. Geliştirmiş olduğu şey bir oyuncu eldiveni idi. Bu eldiven, kan akışını düzenliyor ve kas baskısını azaltıyor. Böylece istenmeyen ağrıların önüne geçiyor.

OKU:  Assassin's Creed Serisinde Büyük Steam İndirimi Başladı

Biz eldiveni Oyuncu Eldiveni şeklinde çevirdik ancak ulusal çaptaki esas adı Flashe Gaming Glove olup geçtiğimiz aylarda İsveç’te patenti alınan bir aygıt. Ürünün toplam dört rengi var. Kırmızı renkteki modelin görüntüsüne aşağıda yer verdik.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir