Call of Duty Warzone Artık Daha Akıcı Oynanabiliyor

10

Call of Duty serisi için piyasaya sürülen Call of Duty : Warzone Xbox Series X sürümüne 120 FPS desteği sunuldu.

Hertz desteği hem video oyunlarıyla hem de donanımlarla alakalı bir durum olup oyunun ve donanımın belli bir uyumluluk içerisinde olması istenen hertz , FPS değerlerinin alınabilmesi açısından önemlidir.

 

Yeni nesil konsollardan Xbox Series X yapı itibariyle 120 Hertz destekliyor ancak Call of Duty: Warzone oyununun teoride 120 FPS desteği bulunmadığı için tam anlamıyla yararlanılamıyordu. İşte şimdi bu hususta bir güncelleme geldi ve Call of Duty Warzone yapımı Xbox Series X konsollarda artık 120 FPS ile oynanabiliyor. Eklenen 120 FPS desteği şu an PlayStation 5 tarafı için geçerli değil ancak muhtemelen önümüzdeki günlerde bu hususta da bir güncelleme yayınlanacaktır.

 

Bu arada 60 FPS ile 120 FPS arasında standart bir kullanıcı için gözle görülür bir farklılık olmayacağını da belirtelim. Daha çok turnuva oyuncuları ve rekabetçi mod oyuncuları için FPS desteklerinin yükseltilmesi etkili olmaktadır ancak bu her 30 FPS ile 60 FPS arasındaki fark için geçerli değildir. Örneğin 30 FPS ile 60 FPS arasındaki farkı standart bir oyuncu da rahatlıkla farkedecek ve oyunun daha akıcı olduğunu hissedecektir.Bir başka önemli nokta da FPS düşüşlerinin yaşanıp yaşanmayacağı olup ani FPS değişikliklerinde kasma algılanabilir ve bu durum sabit bir 60 FPS deneyiminden daha kötü sonuç verebilir. Bunları bir dipnot olarak belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.