Capcom 31 Mart 2021 Tarihine Kadar Beklenenin Üzerinde Büyük Çaplı Oyun Çıkarabilir

78

Capcom firması oyun dünyasında bilinen markalardan biri olup bu zamana kadar pek çok çalışma ile karşımıza çıktı. Capcom, bu kez de finansal sonuçlarının bulunduğu bir rapor yayınladı ve aynı zamanda yeni büyük oyun projelerinin olduğunu ve bu oyun projelerini kısa bir süre içerisinde sunmayı hedeflediğinden bahsetti.

Capcom şirketinin ana hedefi 31 Mart 2021 tarihine kadar yılda toplam 28 milyon adeta satış gerçekleştirmek. Bunu yapabileceği pek çok yeni büyük çaplı oyun projesi bulunan Capcom firması, aynı zamanda satış bölgelerini de genişletme fikrini saklı tutuyor.

Capcom firması daha önce Marvels vs Capcom :Infinite, Monster Hunter : World gibi epey iddialı projeler ile karşımıza çıktı ve yayınlanan raporlara göre Mart 2018’de sona eren mali yılda 24.4 milyondan fazla satşı yapmayı başardı.

Şirket 2019 yılında da az da olsa büyümeye devam etti çünkü Devil May Cry 5 ve Resident Evil 2 döneminin dikkat çeken oyunları olmuştu. Mart 2019’da sona eren mali yılda da bu yüzden 25.3 milyon satışa ulaşabildi.

Firma Montser Hunter World :Iceborne olarak yeni bir DLC sunduğu Mart 2020’de sona eren mali yılda da 25.5 milyon satış gerçekleştirdi ve 2021 yılında rekor seviyede bir artış yaşayarak bir eşik daha atlamayı umuyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.