CDPR, The Witcher’ın Çok Tutmasını Fırsata Çevirmeyecek

176

Gelmiş geçmiş en çok sevilen oyun serilerinden biri olan The Witcher, ülkemizde de bir hayli ilgiyle karşılanmıştı. Özellikle serinin son oyununa büyük bir ilgi vardı.

CD Projekt RED kurucularından Marcin Lwinski, The Witcher serisi ile ilgili neden çabucak daha fazla içerik piyasaya sürülmediği yönünde gelen sorulara bir cevap verdi. Yaptığı açıklamada firmalarının bir oyun fabrikası olmadığını, oyunları bir sanat olarak değerlendirdiklerini söyledi. Lwinski’nin yaptığı bu açıklama pek çok oyuncuyu bir hayli memnun etti.

Kendileri için aynı oyun motoru ve aynı hikaye yapısını kullanarak yeni bir Witcher oyunu piyasaya sürmenin kolay olduğunu ancak bunu yapmak istemediklerini kaydetti.

OKU:  Cyberpunk ve The Witcher Oyunları Aynı Anda Geliştirilecek

Öte yandan şu an zaten CD Projekt RED’in yeni bir Witcher projesi ortaya koyması son derece güç çünkü şu an firma tüm konsantrasyonunu Cyberpunk 2077’ye ayırmış durumda. Hatta Witcher 3 ekibi de bu geliştirme aşamasına dahil oldu. Bu sebeple uzun bir süre yeni bir Witcher oyunu göremeyeceğiz gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

Yazınız ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmeyebilir.