Chatwatch ile WhatsApp’ta İstediğiniz Kişiyi Takip Edebileceksiniz

470

Chatwatch isimli bir uygulama sayesinde WhatsApp’ta istediğiniz kişinin etkinliklerini takip edebileceksiniz.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta bildiğiniz gibi konuştuğumuz kişinin çevrimiçi olup olmadığını, mesajı okuyup okumadığını görebilmekteyiz. Bazı WhatsApp kullanıcıları uygulamaya giriş saatini veya mesajın “okundu” bilgisini karşı tarafın görmemesi için ayarlardan bu özellikleri kapatabiliyorlar. Fakat Chatwatch adlı iOS uygulaması, konuştuğunuz kişinin etkinliklerini detaylı bir şekilde öğrenme fırsatını sizlere sunuyor.

Chatwatch uygulaması, çevrimiçi/çevrimdışı özelliğini kullanarak konuştuğunuz iki kişinin etkinliklerini detaylı bir şekilde sürekli takip ederek, takip sonucu bir rapor hazırlıyor. Uygulama, takibe alınan kişilerin ne sıklıkla WhatsApp’a girdiklerini gözlemliyor. Bu gözlemler sonucunda kişilerin uyku saatlerini bile tahmin edebiliyor. Ayriyeten de takip için belirlenen bu kişilerin birbirleri ile sohbet edip etmedikleri konusunda da tahminde bulunabiliyor.

OKU:  iPhone X'e YouTube Uygulamasından Yeni Bir Özellik

Kişilerin her hareketini takip eden ve sadece iOS platformunda bulunan Chatwatch uygulaması, 2 dolarlık bir ücret karşılığında indirilebiliyor. Uygulamaya fazla ilgi olduğu takdirde Android platformuna da gelme ihtimali var. Kişilerin WhatsApp’ta attığı her adımı takip eden bir uygulama ne kadar iyi olabilir, orası tartışılır.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir