Chrome 68 sürümüyle birlikte Http sitelere güvenli değil uyarısı veriyor

277

Google Chrome tarayıcısı yenilendi. Uzun süredir beklenen Chrome 68 çıkışını gerçekleştirdi. Chrome 68 tarayıcısında bulunan bir farklılık dikkat çekti. Önceden Http uzantılı bir internet sitesine girildiği zaman korumasız bağlantı olduğu belirtiliyor ancak güvenli olmadığına dair ilk etapta farkedilebilecek şekilde net bir uyarı yapılmıyordu. Ancak bundan sonra Https sertifikası bulunmayan internet sitelerine Chrome 68 üzerinden girildiğinde direkt olarak ‘Güvenli değil’ uyarısı gösterilecek.

Bu değişiklik aslına bakarsanız sürpriz olmadı. Çünkü bir süre önce Chrome 68’de Http sitelerin güvenli olmadığına dair uyarı vereceğini, Https sitelerdeki güvenli ibaresinin de kaldırılacağını öğrenmiştik. Https sitelerdeki ‘Güvenli’ ibaresinin kaldırılması da Eylül ayında söz konusu olacak. Eylül ayı içerisinde yeni Chrome sürümü olarak Chrome 69’un sunulması bekleniyor.

OKU:  AdSense Üzerinde Önemli Değişiklikler Yapıldı

Hız bir internet tarayıcısı için son derece mühim bir husus ve Chrome 68, selefine göre daha stabil olmasıyla dikkat çekiyor. Eğer Chrome kullanıyorsanız Chrome 68 indirmeyi unutmayın. Chrome 68’i indirmek için bu bağlantıya tıklayın.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir