Chrome 81 Sürümü Çıkışını Gerçekleştirdi

157

Google Chrome 81 internet tarayıcısı çıktı. Google, korona virüsü salgını nedeniyle son günlerde mecburi olarak işleri yavaşlattı. Bununla ilgili destek sayfalarında da gerekli bilgilendirmeyi yapan Google, virüs nedeniyle tempo düşürdü ve bu durum pek  çok çalışmasına da yansıdı.

Normalde Chrome 81 sürümünün daha erken çıkması bekleniyordu ancak gecikmeli olarak geldi. Bu durum da yukarıda bahsettiğimiz korona virüsü salgınından kaynaklanmakta olup, Google tarafından yayınlanan Chrome 81 sürümünün hem Linux, hem Mac hem de Windows için çıktığını belirtelim. Güncellemenin sunacağı yeni özelliklerden en fazla dikkat çeken unsur ise uygulama simgesi rozetinin eklenmiş olması ve doğrudan bildirimler anlamında daha az müdahaleci bir yapının yerleştirilmiş olması.

Yeni sürümle birlikte Web NFC için de denemelere başlayan Google, Chrome tarayıcısında NFC etiketlerini okuyabilme yetisini sağlamaya çalışmakta.  Google, bundan sonraki süreçte ise Chrome 82’yi atlayıp Chrome 83’e odaklanacak. Chrome 83 sürümünün de önümüzdeki ay çıkması bekleniyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.