Chrome Android Sürümüne Daha Sonra İndir Fonksiyonu Sunuluyor

101

En çok kullanılan internet tarayıcısı konumunda olan Google Chrome için yeni bir özellik eklenecek. Yakında Android kullanıcıları için Daha Sonra İndir seçeneği aktif olacak.

Chrome tarayıcısı sıklıkla güncellemeler alarak daha yetenekli bir hale bürünüyor. Dosyaları zamanlayarak daha sonra indirilmesinin mümkün olması da bu noktada dikkat çekecek. Böylece üçüncü taraf uygulamaları yüklemenize gerek kalmayacak ve Chrome’un kendi özelliği ile daha sonra indirme fonksiyonunu kullanabileceksiniz.

Özelliği erkenden kullanabilmek de son yayınlanan Canary sürümü ile mümkün. Canary sürümünü edinip ufak değişiklikler yaparak özelliği aktif hale getirebilir ve böylece tam sürüm çıkmadan önce erkenden deneyebiirsiniz. Eğer Canary sürümünü indirip aktif ettiyseniz chrome : // flags adresinden deneysel özelliklere erişip Daha Sonra İndir fonksiyonunu etkinleştirme komutunu verebilirsiniz. Ancak şu an test sürecinde olduğundan bazı hatalarla karşılaşmanız da olası elbette.

Dosyaları zamanlayıp indirme işlemi pek çok kullanıcının işine yarayacaktır. Tam sürümle birlikte kullanıcıların tarayıcısında otomatik olarak devreye girecek olan özellikle birlikte dosyaları daha sonra indirebilmeniz için indirmeler sırasında ek bir seçenek gelecektir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.