Chrome Fazla Kaynak Tüketen Reklamları Bloklayacak

487

Günümüzün en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome, fazla kaynak tüketen reklamlara yönelik özel bir tedbirle karşımıza çıkıyor.

İnternet siteleri günümüzde reklamlar ile geçimlerini idam ettirmekte. Bu çoğu zaman mümkün olmuyor ve bu gibi durumlarda internet sitesi sahipleri bu kez sitelerinde daha ağır reklamlara yer  verebiliyor. Ancak Google artık fazla kaynak kullanan reklamların önünü kesecek.

Bazı reklamlar sitenin haddinden fazla ağır yüklenmesine neden olabiliyor. İşte Chrome daha çok bu tarz reklamlara yönelecek. Sistemi yoran reklamlar Chrome tarafından otomatik olarak engellenecek. Böylece kullanıcılar daha iyi bir deneyim elde edebilecek.

Belirlenen limit ise 4 MB boyuttan fazla bant genişliği ve 60 saniyeden uzun süre CPU performansını düşüren reklamlar şeklinde.  4 MB ve 60 Saniyeyi geçen reklamlar engellenecek.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.