Chrome İçin Canlı Altyazı Özelliği Çıkabilir

61

Google Chrome ile ilgili yeni bir proje hayata geçirilebilir. Canlı altyazı özelliği üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Haberimize dair detaylar aşağıda…

Chrome, günümüzde en fazla kullanılan internet tarayıcılarından biri olup sahip olduğu güçlü performans ile göz dolduruyor. Hem bilgisayarlar hem mobil cihazlar için aktif olan Chrome tarayıcısı şimdi de canlı yayın özelliğiyle geliyor.

Google, geçtiğimiz yıl Caption olarak adlandırdığı canlı altyazı özelliğini Pixel 4 akıllı telefon modelleri için sunmuş ve taktir toplamıştı. İlk etapta işitme engelliler göz önüne alınarak, her tür video içerik gerçek zamanlı olarak altyazılar üreterek kullanıcıların her ortamda video izleyebilmesi amaçlandı. Google şimdi Chrome tarayıcısına da canlı alt yazı özelliğini getirmek istemekte.

Henüz test aşamasında olduğu ortaya çıkan Chrome altyazı özelliğinin ne zaman aktif olabileceğine ilişkin bir bilgi olmamakla birlikte henüz biraz erken gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.