Chrome Kaydırarak Ekran Görüntüsü Alma Özelliğine Kavuşuyor

36

En popüler internet tarayıcılarından Google Chrome’un mobil sürümüne yönelik yeni bir özellik geliyor. Eklenecek olan özellik ekranı kaydırarak ekran görüntüsü almaya yarıyor.

En çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome için sıklıkla yeni fonksiyonlar dahil ediliyor. Bu sefer de Flags olarak adlandırılan bir bölüm adına gizli bir özellik dahil edildi. Flags bölümü altında yer alan özellik ekran kaydırma fonksiyonu olup Chrome üzerinde ekran kaydırması yaparak bir sayfanın tamamının ekran görüntüsünü almaya yarıyor.

Kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliği aslına bakarsanız pek çok mobil uygulamada zaten bulunuyor ancak Chrome üzerinde bir türlü aktif olmamıştı. Bu bağlamda Google’ın geç kalan ancak isabetli bir hamlede bulunduğunu belirtmek mümkün. Söz konusu özellik bir süredir Android 11 ile de ilişkilendirilmekteydi.

Ekran kaydırma özelliği şu an için gizli tutulmakta olup yakın zamanda aktif hale getirilmesi bekleniyor. Özellik şu an için test edilmeye devam ediyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.