Chrome, Onlarca Sekme Kullananlar İçin Yeni Bir Düzenlemeye Gitti

93

Google Chrome internet tarayıcısı üzerinde kullanıcıların kullanım metotlarını daha etkili bir hale getirebilecek bazı düzenlemeler yapıldı. Chrome’a sekme gruplama özelliği dahil edildi.

İnternet tarayıcılarında bilgisayar sistemlerinin gelişip güçlenmesiyle beraber sekmeler bakımından da önemli bazı değişiklikler yapıldı. Örneğin Google Chrome’da fazla sayıda sekmeyi açık bırakıp o şekilde kullanan çok fazla kullanıcı mevcut. Google , onlarca sekmeyi sürekli açık bırakan kullanıcılar için yeni bir düzenlemeye gitti. Chrome üzerinde artık sekme grupları özelliği bulunacak olup bu özellik sekmeleri gruplamayı mümkün hale getiriyor.

Sekmeleri gruplandırabilmek için herhangi bir sekmenin üzerine gelip sağ tıklayıp bir grup oluşturuyorsunuz ve grubu oluşturduktan sonra daha fazla sekmeyi de içerisine ekleyebiliyor ve onu özelleştirebiliyorsunuz. Etiketleme, renklendirme ve benzeri fonksiyonları uygulayabiliyorsunuz.

Oldukça kullanışlı gözüken bu özellik Chrome Beta sürümünde mevcut olarak kullanılmaya başlandı ve gelecek haftalarda da kararlı sürüm olarak kullanıcılarla buluşacaktır.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.