Chrome Pil Tüketimi Hakkında Yeni Bir Eklenti Düzenliyor

42

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome kullanıcılar için daha iyi bir deneyim sunabilmek adına geliştirilmeye devam ediliyor.

Günümüzün en fazla kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Google Chrome’un biraz fazla CPU kullanımı yaptığı biliniyor. Google bu konuda çeşitli iyileştirmeler yapıyor. Böylece kullanıcıların pil tüketiminden tasarruf etmeleri mümkün olacak.

Meta eklentisi CPU ve pil tüketimini optimize ediyor. Böylece kullanıcılar dizüstü bilgisayarlarından Chrome kullanırken pil tüketiminden tasarruf edebiliyor. TheWindowsClub kaynaklı habere göre Chrome ekibi, internet sitelerinin Chrome için enerji tasarrufuna aktarılmasına izin veren bir özellik üzerinde çalışmakta. Chrome’un 2020 yılının en fazla pil tüketen uygulamalarından biri olduğu düşünüldüğünde bu isabetli bir hamle gibi gözüküyor.

İnternet sitelerinin yüksek CPU kullanımının azaltılarak dizüstü bilgisayarlar için web deneyimini daha iyi bir seviyeye getirecek özelliğin ne zaman kullanımda olacağına yönelik şu an kesin bilgi bulunmamakta olup gelen bilgilere göre Google meta eklentisi Chrome’un V86 ve V86 sürümlerine dahil etmek istemeke.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.