Chrome Yayınlanacak Yeni Güncellemeyle Bir Türlü Kapatılamayan Siteleri Engelleyecek

376

Bazı internet siteleri kulanıcılara tabiri caizse zor kullanıyor. Örneğin siteye girdiğinizde karşınıza çok fazla pop-up çıkarıyor ve geri tuşuna basamıyor, siteden kolayca ayrılıp arama motoruna dönemiyorsunuz. Bu gibi durumlar kullanıcı açısından oldukça sinir bozucu olabiliyor. İşte Google, bu sorunu çözebilecek yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

Çok yakın zamanda yayınlanması beklenen yeni güncellemeyle beraber artık bir internet sitesinden çıkmak istediğinizde kolayca çıkabileceksiniz. Chrome, sizi sayfada kamaya zorlayan internet sitelerinden arındıracak.

Neden sayfada kalmaya zorluyorlar?

İnternet sitesinin sahibi kullanıcıyı sayfada ne kadar uzun süre tutmayı başarabilirse, sitede geçirilen ortalama zaman üzerinde de o kadar katkı yapmış oluyor. Dolayısıyla sitenin değerinin yükselmesi açısından böyle bir yönteme başvuruluyor. Ancak kullanıcı deneyimi hiçe sayılmış olduğundan bir kullanıcı o siteye artık kolay kolay girmiyor ve sonucunda kayıp yine site sahibinin oluyor.

Yayınlanacak olan yeni güncelleme yalnızca Chrome tarayıcısına değil, Chromium altyapısını kullanan diğer tarayıcılara da olumlu yönde etki edecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.