Chrome Yeni Güncellemeyle Daha Az Şarj Harcıyor

64

Popüler internet tarayıcılarından Google Chrome, özellikle RAM kullanımı ve pil tüketimi hususunda oldukça agresif.

Chrome tarayıcısı için bu sefer Chrome 86 sürümü gelecek olup bu sürüm ile birlikte pil ömrü konusunda önemli bir avantaj kullanıcıları bekliyor. Gerçekleştirilen değişiklik ile birlikte cihazın pil ömrü ortalama iki saat kadar uzayabiliyor. Bu durumda Chrome’un eskisine nazaran bariz bir şekilde daha az şarj harcayacağını söylemek mümkün.

Günümüzde zaten oldukça hızlı olan Chrome tarayıcısı yeni 86 numaralı sürümü ile birlikte daha verimli ve tasarruflu olacak gibi de gözüküyor. Yapılan testler Chrome 86’nın yeni algoritmasının işe yaradığını gösteriyor.

Chrome tarayıcısı için JavaScript zamanlama özelliği de sunulmakta olup söz konusu özellik siz bir botuna tıklamadan o butonun yüklenmemesini sağlıyor. Böylece bir internet sitesinin işlevini kullanmadığınız zaman ekstra güç ve internet harcamanıza gerek kalmıyor. Şarj tüketimi konusunda meydana gelen tasarrufun da en önemli etkenini bu şekilde açıklayabilmek mümkün.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.