Chrome’da Yeni Bir Güvenlik Açığı Keşfedildi

293

Popüler internet tarayıcılarından Google Chrome, ortaya çıkan yeni güvenlik açığıyla sarsıldı. Tarayıcıda kritik bir güvenlik açığı bulunduğu ortaya çıktı.

Kaspersky bünyesinde hizmet vermekte olan güvenlik araştırmacıları Alexey Kulaev ve Anton Ivanov iki yeni güvenlik açığını duyurdu. Söz konusu güvenlik açıkları sebebiyle işletim sisteminde komut çalıştırmanın mümkün olduğu ifade edildi. Açıklardan birinin Chrome’un ses bileşenleri kısmında, diğerinin ise Chrome tarafından kullanılan PDFium kütüphanesinde olduğu keşfedildi.

Kaspersky Güvenlik Takımı, açığı tespit edip Google’a bildiride bulundu. Açığın uzun bir süredir kullanılmakta olduğu da ifade edildi. Google, aldığı raporun ardından iki kritik açığı kapatmasını bildi ve kullanıcıların şimdi Chrome’un son versiyonunu kullanması gerekiyor. Böylece açıktan uzak durabilirler.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.