Chrome’un Gizli Sekmede de Veri Topladığı İddia Ediliyor

68

Google Chrome internet tarayıcısı ile ilgili gelen son bilgiler Chrome’un gizli sekmede de veri topladığı iddiasının olduğunu gösteriyor. İddialara göre Chrome içerisinde gzili sekme açık olmasına rağmen bilgiler hala toplanıyor. Hatta bununla ilgili iddialar o kadar ciddi ki San Jose’de bir dava açılmış durumda. Mahkeme, söz konusu iddiaların doğru olup olmadığını irdeleyecek.

Gizlilik teknolojinin gelişimi ile birlikte risk altında. Her şeye rağmen bunun bilincinde olan şirketler gizli sekme gibi özellikler sunarak kullanıcıların gizliliğine saygı duyduğunu beyan ediyor. Ancak bu konuda her zaman bazı şüphelerin olduğu aşikar.

Google, söz konusu davanın sonucuna göre gizli sekme özelliği konusunda bazı değişiklikler yapmak zorunda kalabilir ve zarara uğrayabilir. Söz konusu iddiaya cevap Reuter’a konuşan Google sözcüsü Jose Castaneda’dan geldi. Açıklamasında gizli sekmede girilen sitelerin ve verilerin sadece o sekmede kaldığı belirtildi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.