Chromium tabanlı Microsoft Edge hakkında son gelişmeler

257
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir zamanların en çok kullanılan tarayıcısı, Microsoft’un eliyle çıkan İnternet Explorer idi. Daha sonrasında bunun yerini takipçilerimizin iyi bildiği üzere Microsoft Edge aldı. Ancak Edge, pazarın eski durumda olmamasından ötürü hiçbir zaman tam anlamıyla başarılı olamadı.

Microsoft, her şeye rağmen Edge tarayıcısı hususunda pes etmiyor ve şimdi tarayıcıyı daha cazip hali getirmek için Chromium’a kaydırma kararı aldı. Bu hedef üzerinde ilerleyen Microsoft, web sayfalarıyla uyumluluk ve popüler eklentilerden yararlanmayı mümkün kılarak tarayıcısının daha işlevsel bir hale gelmesini ümit ediyor.

Chromium tabanlı Microsoft Edge şu an her ne kadar indirilebilir hale gelsede sızıntı versiyonların söz konusu olduğunu, kararlı sürümün henüz nihai yapıda olmadığını belirtelim. Canary sürüm her gün güncelleme almakta olup Developer sürüm haftada bir güncellemeyle karşımıza çıkmakta olacak. Beta sürümde güncelleme döngüsü 6 haftaya kadar uzatılacak olup Microsoft, tarayıcıya eşitleme desteği de eklemek istiyor.

Chromium şu an pek çok tarayıcının alt yapısı olarak karşımıza çıkmakta olup Google tarafından geliştiriliyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
OKU:  Microsoft Edge Android sürümü güncelleme aldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir