Çıkan Son Windows 10 Güncellemesi Kullanıcıları Kızdırdı

103

Microsoft şirketi tarafından Windows 10 işletim sistemine dair yeni bir güncelleme yayınlanmıştı. Ancak söz konusu güncelleme kullanıcıları bir hayli kızdırdı.

Kullanıcıların yayınlanan güncelleme nedeniyle kızmasının sebebi ise güncellemenin bazı sorunlara yol açması. KB4556799 ismiyle yayınlanan yeni güvenlik güncellemesi yazılıma bazı yenilikler de dahil etmişti. Güncellemeden sonra ise kullanıcılar pek çok sorunla karşılaştı. Bu sorunların başında ses problemleri ve veri kaybı gelmekteydi.

Sorunla karşılaşan kullanıcılar Feedback Hub, Microsoft’ta pek çok paylaşımda bulundu ve yapılan paylaşımda sitem etti. Güncellemenin getirdiği ses sorunu ise birkaç basit çözümle giderilebilmekte. Kullanıcılar ses sorunundan kurtulabilmek için ses geliştiricilerini devre dışı bırakabilirler ve Realtek sürücüsünü yendin yükleyebilirler. Pek çok kullanıcı bu yöntemin sorunu çözdüğünü rapor etti.

Elbette güncelleme sadece ses sorununa yol açmıyor . Veri kaybı problemi de kendisini gösteriyor. Microsoft, güncellemeler esnasında  bilgisayara geçici bir profil eklediğinden bazen bilgisayarın asıl profilinin üzerine veri yazılabilmekte. Dolayısıyla bu problemin de aslında geçici bir sorun olduğunu, kalıcı olmadığını, bilgisayarı birkaç kez yeniden başlattıklarında düzelebileceğini belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.