Çinli bilim insanları bakırdan çakma altın yaptı

282

Çinli bilim insanları tarafından etkileyici bir icat yapıldı. Bakır kullanarak altına çok benzeyen bir materyal üretildi. Bu materyal sayesinde pahalı metallerin kullanımının büyük oranda azaltılabilmesi söz konusu olabilir. 

Genellikle Çin malı bir ürün dendiği zaman ‘Çakma’ gibi düşünceler akıllara gelir. Bu kez de bu haberi okuyan pek çok kullanıcının aklına ‘Çakma altın ürettiler’ düşüncesi gelebilir. Aslında binevi öyle de denebilir ancak bu elbette işin espirisi. Çinli bilim insanları, bilim dünyası açısından gerçekten de önemli olabilecek bir buluşta bulundu.

Dalian Kimyasal Fizik Ensitüsü’nden Profesör Sun Jian ve meslektaşları tarafından oldukça enteresan bir buluş gerçekleştirildi.  Sun Jinar, uygulanan oldukça yoğun kimyasal işlemlerden ve süreçten sonra bakır nanoparçacıkların altın veya gümüşe çok benzeyen bir performans gösterebildiğini ifade etti.

OKU:  Apple Çin Pazarında Önemli Bir Büyüme Kaydetti

Materyalin altının yerini tam anlamıyla alamayacağı fakat oldukça karlı yeni işleri açığa çıkarabileceği ortaya çıktı. Materyalin özellikle Çin sanayisinde kullanılabileceği ve önemli bir ekonomik atılım gerçekleştirilebileceği konuşuluyor.


TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir