Çizim Programı Krita, Google Play Store Üzerinde Aktif Oldu

112

Günümüzde pek çok yazılım bilgisayar platformundan sonra mobil platforma da geliyor. Bunda akıllı telefonların donanımsal ve yazılımsal olarak elverişli olmalarının büyük payı bulunuyor. Çizim yazılımlarından Krita da PC platformunda olup Android işletim sistemli cihazlar için aktif hale getirilen bir başka uygulama oldu.

Android işletim sistemli mobil cihazlar için Play Store üzerinden yayınlanan Krita şu an ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulamanın henüz erken erişim sürecinde olduğunu ve test edildiğini belirtmemiz gerekiyor. Bu doğrultuda pek çok hatayla karşılaşmanız da olası.

Krita uygulaması, gerek menü gerek arayüz gerek dokunmatik ekran ayarları hususunda uyumluluk anlamında iyi bir iş çıkardığını henüz şimdiden gösteriyor. Krita, yakın zamanda Android mobil cihazlar arasında en popüler çizim yazılımlarından biri haline gelebilir.

Açık kaynak kodlu bir yazılıma sahip olan Krita, kendisini geliştirmeyi ve daha bülyük bir kitleye ulaşmayı ilke edinmiş durumda.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.