Cooler Master MM710 İnceleme

518

Cooler Master markalı yeni MM710 faresini masaya yatırıyoruz. Farklı tasarım yapısı farenin ilk dikkat çeken niteliği.

Oyuncular için özel olarak geliştirilen Cooler Master MM710 faresi siyah ve beyaz şeklinde iki farklı renk seçeneğine sahip. 12 cm uzunluğu bulunan ürünün 6 cm genişliği 4 cm yüksekliği bulunmakta. Ebatları itibariyle taşınabilir bilgisayar farelerine nazaran daha büyük ancak ortalama bir masaüstü bilgisayar oyuncu faresine nazaran daha ufak. Ürünün ağırlığı 55 gram olup oldukça hafif bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Üründe plastik malzeme kullanılmış ancak gnülük kullanım için gayet yeterli, sağlam bir yapısının bulunduğunu söyleyebiliriz.

Farenin siyah renkli versiyonunun tüm tuşları siyah yani kap kara bir görünüme bürünmüş ancak beyaz versiyonunda iskelet beyaz olup bazı kısımlar ise farklı renkte ve mavi ışıklandırma kullanılmış. MM710 hem avuç tipi hem de pençe tipi tutuşla rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

OKU:  FSP, CMT330 ve CMT520 İle Geliyor

Fare yapı itibariyle eli oyun sırasında çok terleyen oyuncular için oldukça ideal çünkü boşluklu tasarım yapısına sahip. Ancak bunun bir handikapı da var. Bu fare, sağı solu her tarafı kapalı fare modellerine nazaran biraz daha narin. Yani özellikle çabuk sinirlenen ve sinirlendirdiğinde hıncını fare ve klavyeden alan biriyseniz sorun yaşayabilirsiniz.

16.000 DPI yüksek çözünürlüklü PixArt PMX 3389 sensörüne sahip olan ürün 20 milyon tıklama ömrüne sahip olup makro atama imkanı ve geniş ayar seçeneği sunuyor. Sağ tık ve sol tık tuşu arasında 66 mm kadar yükseklik farkının olması dikkat çekiyor. Fare, üzerinde 6 tuş ile geliyor. Sağ kısımda baş parmağınızla basacağınız 2 tuş, bunun yanında 7 DPI seviyesi arasında geçiş yapmanıza yarayan orta tuş, aynı zamanda teker tuşu ve sağ & sol tıklama tuşları bulunuyor.
Cihaz hem sağ hem sol el için uyumlu olduğu belirtilsede aslına bakarsanız düğme konumları gereği sağ el için uygun olduğunu belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla solak bir oyuncu bu fareyi kullanırken sorun yaşayabilir.

OKU:  Samsung yeni USB flaş belleklerini Türkiye'de satışa sundu

Kıssadan Hisse

MM710 faresi hafif, rahat kullanımı, hızlı olmasıyla oyuncuların gayet işini görebilecek bir fare. Yakında ülkemizde pek çok farklı fiyat etiketiyle görmemiz mümkün ancak büyük olasılıkla 300 TL civarında fiyatlandırmalarla satışa sunulacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.