Cortana Google Takvim Desteği Sunmaya Başladı

327

Cortana teknolojisi bundan sonra Google Takvim desteği sunmaya başladı. Cortana ile birlikte Google Takvim’den yararlanabilirsiniz.

Cortana, Microsoft tarafından geliştirilen akıllı kişisel asistandır. Hem mobil hem masaüstü işletim sistemlerinde kullanılabilmesi için tasarlanmıştır. Fakat Türkçe seçeneği bulunmadığı için Türk insanı Cortana’dan maalesef yararlanamamakta.

Cortana, şimdi Google Takvim desteği sunmasıyla gündemde. Platform üzerinden Google Takvim desteği sunuluyor. Kullanıcılar böylece işlemlerini daha kolay halledebilecek, randevularına ulaşabilecekler. Destekli hoparlör aracılığı ile takvim bilgilerine erişebilecek olan kullanıcılar ranvedu bilgilerine de yine Cortana asistan aracılığı ile erişebilecekler. Söz konusu yenilik iOS ve Android platformlarında da kendisini gösterecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki görsel bağlı hesaplar ayarlarına aittir. Hizmetin kullanılabilmesi için kullanıcının bağlı hesaplar ayarlarını gerçkeleştirmesi gerekir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.