Counter-Strike: Global Offensive oyuncu sayısında yeni rekor

360

Bundan yaklaşık 6 yıl önce çıkmış olmasına rağmen hala büyük bir ilgi duyulan Counter-Strike: Global Offensive oyuncu sayısı 20 milyonu geçti.  Oyun popülerilğini korumaya devam ediyor.

Bilgisayar platformunda en çok oynanan oyunlardan biri olan Counter-Strike: Global Offensive, Valve tarafından genişletilmeye ve yeni içeriklerle popülerliğini korumaya devam ediyor. Valve geçtiğimiz ay oyuna Danger Zone modunu eklemiş ve böylece hayatta kalma oyununu Counter Strike’a enjekte etmişti. Bu mod ile birlikte oyunun kitlesinde yoğun bir artışın daha olduğu görüldü.

Danger Zone modundan sonra kulaç hızını iyice arttıran CS: GO, toplam 20.535.709 kişiye ulaştı. Böylece oyun şu ana kadar ki en yüksek oyuncu rakamına ulaşmış oldu. Steam Charts verileri ise oyunun Kasım ayında 546.031 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştığını ortaya koymuştu. Bu rakam Danger Zone içeriğinden sonra 746.548’e çıktı. Öte yandan oyunun son zamanlarda ücretsiz olarak veriliyor olmasının da oyuncu sayısındaki yoğun artışta etkisi olduğu söylenebilir.

OKU:  AsRock Grafik Kartı Pazarına AMD İle Girmeyi Tercih Etti

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir