CS:GO’dan Hakaret ve Küfür Edenlere Bir Hamle Geldi!

72

Dünyanın en çok oynanan oyunların başlarında gelen Counter Strike: Global Offensive yapımcısı Valve’den kötü söz kullanan oyunculara bir hamle geldi.

Günümüzde en çok oynanan ve popülerliğini hiç kaybetmeyen oyunlardan CS:GO’da bildiğiniz üzere takım arkadaşlarınız veya karşı takımdan oyuncular ile sesli şekilde iletişim kurabilmek mümkün. Fakat bu sesli iletişimde oyuncuların birbirine karşı sarf ettiği hakaret ve küfürler aldı başını gidiyor. Bu da haliyle oyunun sevimsizleşmesine yol açıyor. Oyunun yapımcısı Valve ise buna dur demeye kararlı.

Valve, oyun içerisinde denetleme sistemini geliştirmeye karar vererek oyun içerisinde küfürlü veya hakaret içerikli sözler sarf eden oyuncuları rapor edecek. Bu raporlar gözlenerek bir kişinin küfürlü veya hakaret içerikli sözleri kullanmayı sürdürdüğü takdirde Valve tarafından bu oyuncular tüm kullanıcılara karşı sessize alınacak. Yani bu oyuncu oyun içerisinde her ne kadar konuşursa konuşsun kimse onun sesini duymayacak. Fakat bu engel de sınırlı. Bir oyuncu sessize alınan bir oyuncunun sesini duymak isterse bu kişinin sesini açabilmesi mümkün olacak.
One thought on “CS:GO’dan Hakaret ve Küfür Edenlere Bir Hamle Geldi!

  1. bilal kocaer

    olsun bi zahmet oyunda o kadar çok ş*r*fs*z *di varki adam gibi oyunumuzu oynayak diyoruz ama ana bacı sövenler var en çokda türkler yapıyo sırf o ş*r*fs*zler yüzünden oynamak istemiyorum

    Reply

Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.