Daha Hızlı Oyun Deneyimi Yaşatabilecek Olan FireCuda 120 Tanıtıldı

98

Seagate firmasını donanım kategorisinde sunduğu çeşitli depolama aygıtları ile tanıyoruz. Şirket sıklıkla yeni modeller üzerinde çalışıyor ve bu kez de FireCuda 120 SSD modelini duyurdu.

Tanıtılan yeni FireCuda 120 SSD aygıtı 3D TLC NAND Flash memory teknolojisini destekliyor. FireCuda 120 , 560 MB/sn okuma ve 540 MB/sn yazma hızına sahip. 2.5 inçlik bir ebatı bulunan FireCuda 120 kasaya monte edilerek kullanılabilecek olup, hız ve dayanıklılık konusunda da genel olarak oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir model gibi gözüküyor.

FireCuda 120 SSD aygıtı 5.600 TB yazma kapasitesine sahip olacak ve haberleşmek için SATA III ara yüzünü kullanacak. Oyuncu ekipmanları genellikle diğer donanımlara nazaran biraz daha göz alıcı bir tasarıma sahiptir. Bunu artık depolama birimlerinde bile görmeye başladık. FireCuda 120 modelinin tasarım yapısı da buna gösterilebilecek yeni örneklerden biri.

FireCuda 120 SSD aygıtı normal bir hard diske nazaran 30 kat daha hızlı. Bu hız farkı bilgisayarı açarken ve uygulama yüklerken ortaya çıkıyor. Elbette oyun yükleme ekranları da gözle görülür biçimde kısalıyor. FireCuda 120 SSD modelinin 500 GB ve 4 TB arasında çeşitli sürümleri bulunacak. 500 GB model için belirlenen fiyat KDV hariç yaklaşık 700 TL’ye denk geliyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.