Denuvo, DmC 5 oyuncularının başına çorap mı örüyor?

153
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Denuvo koruması uzun bir zamandır video oyunlarında kullanılıyor. Denuvo ile video oyunları korsan gruplara karşı koruma altına alınabiliyor. Bir oyunun kopyalanıp kırılmasının engellenebilmesi mümkün oluyor. Ancak buna rağmen oyunları satın alarak oynayan kitle dahi Denuvo korumasını istemiyor. Bunun altında yatan bir neden var.

Denuvo korumasının oyunlarda FPS düşürdüğü biliniyor ve bu konuda özellikle bazı oyunlardan dert yanılıyor. Yeni oyunlardan Devil May Cry 5 de bu konuda başı çekiyor. İddialara göre Devil May Cry 5, Denuvo koruması nedeniyle daha hantal bir hale geliyor. Üstelik oran 20 FPS’i buluyor. Dolayısıyla bir oyuncu Devil May Cry 5’i örneğin 50 FPS’te çok daha akıcı bir şekilde oynayabilecekken Denuvo koruması bulunduğu için 30 FPS’te oynamaya mahkum oluyor.

OKU:  Nioh: Complete Edition Denuvo Koruması İçermeyecek

Devil May Cry 5 üzerinde yapılan test bilgisayarında Intel Core i5 8400 işlemci, RX 580 8 GB grafik kartı ve 16 GB RAM kullanıldı. Teste göre oyun 480p çözünürlükte interlace modunda Denuvo ile 13-20 FPS arasında daha az kare oranı sundu.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir