Display Stream Compression Deneyimli ASUS Oyuncu Monitörü Sahneye Çıktı

111
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

ASUS markası uzun yıllardır oyuncu ekipmanları ve çeşitli donanımlar hususunda varlığını göstermekte. Özellikle ASUS ROG serisi ile oyunculara hitap eden ürünler ortaya koyan ASUS, bunlara bir yenisini daha ekledi.

Yeni ASUS ROG oyuncu monitörü kendisini gösterdi. Bu monitör toplam 43 inç büyüklüğünde olup Next Horizon Gaming etkinliğinde tanıtıldı. Monitörün en belirgin özelliği StreamCompression DSC özelliğine sahip olan dünyanın ilk oyuncu monitörü olması.

43 inçlik, televizyonlarla yarışır derecede büyük bir ekrana sahip olan bu monitör, yakından oyun oynayacak olan kullanıcılar için pek uygun değil. Ürün oldukça büyük bir ekran deneyimi sağlıyor. Üründe AMD FreeSync 2 HDR tkenolojisi bulunuyor ve böylece GPU ile etkili bir iletişim kurabiliyor.

OKU:  Türkiye En Yoğun Instagram Kullanan İkinci Ülke!

Cihaz DisplayPort 1.4 bağlandısı ve HDR desteklemekle birlikte kontrast aralığı HDR desteği ile birlikte genişletilip normal SDR’ye nazaran daha fazla derinliğe sahip olmasını sağlıyor.

Elbette monitördeki en önemli konulardan biri sağladığı HZ desteği ve maksimum ekran çözünürlük desteği. ROG bu hususta son derece iddialı bir ürün. Cihazın 4K çözünürlükte ekranı bulunmakta olup 144 Hertz desteklemekte.

Monitör HZ ve çözünürlük değerleriyle son nesil oyuncunun ihtiyaç duyacağı niteliklere sahip. Ancak bunun yüksek bir bedelinin olacağını da kaydetmek gerekiyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir