Döner Aparatlı Üçlü Kameralı Huawei Telefonu Geliyor

92

Huawei’nin yaptığı yeni bir patent başvurusu ortaya çıktı ve başvurusuyla ilgili olarak üçlü kameralı yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Akıllı telefonlarda kamera konusunda son zamanlarda önemli teknolojik gelişmelerin yaşandığını biliyoruz. Huawei bunlara bir yenisini daha ekleyebilir. Sızıntılara göre şirket şu an döner aparatlı üçlü kameraya sahip bir akıllı telefon üzerinde çalışmakta.

Çinli teknoloji şirketinin bir patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Patent başvurusunda döner yapıda üçlü kameralı bir akıllı telefon ortaya çıktı. Huawei muhtemelen ön kameranın daha da ididalı bir hale gelebilmesi için döner yapıda bir mekanizme kullanılması taraftarı ve bu şekilde bir tasarıyla yola çıkmış gözüküyor.

Son zamanlarda çekmece fonksiyonunu görmekteydik ve şimdi de dönerli yapıda kameralar geliyor. Geçtiğimiz günlerde Apple cephesinden de benzer bir patent başvurusu yapıldı. Anlaşılan akıllı telefon teknolojileri hususunda 2020 yılı da epey hareketli geçecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.