DOOM Eternal Çıktığı Gibi Büyük Bir İlgiyle Karşılaştı

93

FPS oyun tarihinin en önemli yapımlarından biri olarak kabul edilen DOOM serisinin yeni oyunu DOOM Eternal, piyasaya sürüldüğü ilk günde çok büyük bir ilgiyle karşılaştı.

PC oyuncuları için Steam platformu üzerinden satışa sunulan DOOM Eternal, Steam üzerinde yaklaşık 105 bin kişi tarafından eş zamanlı olarak oynandı. Bu durum, 2016 yılında çıkan DOOM oyununun tüm zamanlarda ulaştığı başarının üç katını ifade ediyor. Bunda korona virüsü nedeniyle genç kitlenin büyük bir bölümünün evde oyun oynuyor olmasının da büyük etkisi bulunuyor.

Şu an Steam ana sayfasını açtığınız zaman büyük bir afiş halinde Doom Eternal reklamı sizi karşılıyor. Bu da oyunun Steam üzerinde daha fazla ilgi görmesinde etkili oluyor.

Doom Eternal hali hazırda standart sürüm olarak Steam üzerinde 199,00 TL’den satılırken deluxe sürümünün ise 299,00 TL’den satışa çıkarılmış olduğunu belirtelim. Ancak oyun korsanların eline de düşmüş durumda ve bu durum satış performansını olumsuz olarak etkileyebilir.

Doom Eternal’in yalnızca PC için çıkış yapmadığını, aynı zamanda Xbox One, Stadia, PlayStation 4 üzerinden de oynanabildiğini belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.