DuckDuckGo Arama Motorunun Popülaritesi Artıyor

46

İnternet dünyasında web sitelere ulaşmak için çoğu zaman arama motorlarından yararlanıyoruz. DuckDuckGo da uzun yıllardır aktif olan arama motorlarından biri ancak Google, Yandex gibi arama motorlarına nazaran daha az biliniyor.

DuckDuckGo tarafından paylaşılan son verilere göre Ağustos ayında kullanıcılar 2 milyar arama yaptı. DuckDuckGo üzerinde yapılan bu arama sayısı arama motorunun giderek daha popüler bir hale gelmeye başladığını gözler önüne seriyor.

DuckDuckGo arama motoru özellikle gizlilik ve güvenlik etiketleriyle ön plana çıkıyor ve bu durum popülerleşmesini sağlayan en önemli etkenlerden biri olarak gözüküyor. DuckDuckGo resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açılamada 4 milyonun üzerinde kullanıcının DuckDuckGo mobli uygulaması veya tarayıcı eklentisi kullandığını, bu istatistiklere göre 65 milyon kullanıcının bulunduğu varsayımında duruluyor.

DuckDuckGo iddialara göre üzerinde yapılan aramaları takip etmiyor ve aynı zamanda internet sitelerinin de kullanıcıları takip etmesini engelliyor. DuckDuckGo arama motoru uygulama sürümü Android ve IOS sanal marketleri üzerinden edinilebiliyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.