E-Bebek Siber Saldırı Hakkında Açıklama Yaptı

99

Bebek ve çocuk giyim ürünleri satan ünlü markalardan E-Bebek şu sıralar internet ortamında önemli bir sorunla boğuşuyor. İşte ayrıntılar…

Gelen bilgilere göre E-Bebek internet sitesi bir siber saldırı aldı ve söz konusu siber saldırı ile ilgili e-bebek platformundan da bir açıklama geldi. Açıklamada siber saldırıyı doğrulayan e-bebek, 5 Temmuz 2020 saat 03.19 sularında sunuculara DDoS olduğu öngörülen yoğun bir saldırı yapıldığını duyurdu.

Yapılan yoğun saldırılar sonucunda e-bebek web sitesi ve mobil uygulaması devre dışı kaldı. Firma tarafından yapılan açıklamada saldırı nedeniyle kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin zarar görmediği, kart bilgilerinin güvende olduğu özellikle ifade edildi.

Yasal süreci başlatan e-bebek, sorumluları bulmak için çalışmalara start vermiş oldu. Firmanın internet sitesi üzerinde sunucuların eskisi gibi işlevsel bir hale gelebilmesi amacıyla da çalışmalar devam etmekte.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.