Elazığ Depreminin Ardından Operatörler Devreye Geçti!

145

Dün akşam maalesef ülkemiz için özellikle Elazığ ilimiz için çok üzücü bir olay yaşandı. 24 Ocak saat 20:55 civarlarında Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6,8 şiddetinde büyük bir deprem yaşandı. Bu deprem sonrasında birçok bina enkaz altında kaldı ve bazı vatandaşlarımız yaşamını yitirdi. Her depremin ardından biliyorsunuz ki operatörlerde sıkıntılar yaşanıyor ve vatandaşlar aileleri ile iletişim kurmakta güçlük çekiyor.  Elazığ depreminin ardından BTK’dan ve operatörlerden güzel bir haber geldi.

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından yapılan açıklama ile operatörlerin ücretsiz konuşma ve internet tanımlamasını yapacağını duyurdu.

BTK açıklamasının ardından Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ortak açıklama yaparak Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımıza ücretsiz konuşma ve internet tanımladığını duyurdu. Bu operatörlerimiz deprem anında iletişim sorunu yaşanmaması için kriz masaları kurduklarını açıkladı.

Elazığ depreminin ardından AFAD ekipleri canla başla çalışmalarını sürdürüyor. AFAD ekibi tarafından yapılan son açıklamaya göre maalesef 21 vatandaşımız  enkazdan sağ kurtarılamadı ve 1030 vatandaşımız da yaralı olarak enkaz altından çıkarıldı. Deprem sonrası 97 artçı deprem yaşandığı  bildirildi. Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza teknotechnic ekibi olarak Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz Geçmiş olsun, yanınızdayız Elazığ!

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.