Electronic Arts , Origin’in Yerine EA Desktop Servisini Getirecek

17

Teknoloji şirketlerinden Electronic Arts video oyunu sektöründe büyük bir kitleye sahip olup 2011 yılında video oyunları için bir dijital mağaza olan Origin servisini sunmuştu. Origin video oyunu sanal mağazası Electronic Arts’ın özel platformu olup yıllar içerisinde beklentileri karşılayamaz bir duruma geldi. Hantal bir şekilde çalışan ve bununla ilgili eleştiriler almaya başlayan Origin uygulaması ile ilgili olarak Electronic Arts yeni bir karar almak durumunda kaldı.

Gelen son bilgilere göre Electronic Arts, miladını doldurduğu düşünülen Origin servisinin yerine EA Desktop isimli yeni bir yazılım sunacak. Söz konusu yazılımın daha modern ve daha kararlı olması bekleniyor. Böylece kullanıcıların ihtiyaç duyduğu fonksiyonları yine kendi platformu ile karşılamayı uman Electronic Arts, çok yakında EA Desktop resmi duyurusunu gerçekleştirebilir. Zaten konuyla ilgili olarak Electronic Arts yöneticilerinden Michael Blank da bir doğrulamada bulunarak yeni uygulamanın Origin’den çok daha hızlı ve gelişmiş olacağını belirtti.

Aktif bir şekilde Origin kullanan veya Origin içerisinde birkaç oyuna sahip olan kullanıcıların endişelenmesine gerek yok. Çünkü kullanıcı verileri ve ürünleri EA Desktop uygulamasına otomatik bir şekilde aktarılarak kullanıcıyı bir külfetten kurtarmış olacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.