En Çok Kullanılan İnternet Tarayıcılarında Chrome Üstünlüğü Dikkat Çekiyor

88

İnternet tarayıcıları arasında önemli bir yere sahip olan Google Chrome, açıklanan yeni verilere göre açık ara lider durumda. İşte haberimize dair detaylar…

Google Chrome tarayıcısı hem PC platformunda hem mobil alanda epey kendisini gösterdi. Chrome, özellikle yüksek performansı ile dikkat çeken bir tarayıcı oldu. Google’ın gücünü de arkasına almasıyla birlikte büyük bir farklılık ortaya koymayı başardı. Google’ın Chrome tarayıcısı, son verilere göre maasüstü bilgisayar kategorisinde %69,89’luk bir oran yakaladı. Chrome’un en yakın rakibi ise Mozilla Firefox ancak Mozilla Firefox yalnızca %9,53’lük bir orana sahip.

Üçüncü sırada ise Appel Safari tarayıcısı bulunmakta. Safari tarayıcısının kullanım oranı %6,96 olarak açıklandı. Bu üç tarayıcıyı Microsoft’un İnternet Explorer ve Microsoft Edge takip ediyor ancak iki tarayıcı da pek gelecek vadetmiyor doğrusu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.