Epic Misillemelerine Devam Ediyor

108

PC platformunda en fazla kullanılan sanal mağaza bilindiği üzere Steam ve bu durum yıllardır devam etmekte. Steam’e rakip olarak perk çok platform çıksada açıkçası bu zamana kadar iyi bir varlık gösterememişlerdi yani ona rakip olacak seviyede değillerdi. Ancak Epic Store diğerlerine nazaran çok daha iddialı bir platform olduğunu özellikle son haftalarda yaptığı misillemeler ile ciddi anlamda gösteriyor ve Steam’e karşı çok büyük bir rakip olarak dikkat çekiyor.

Epic Store platformu ilk olarak iki haftada bir oyun ücretsiz sunmasıyla dikkat çekmişti. Sonra da iki haftada iki oyunu birden ücretsiz sunmaya başladı. Bunlar genellikle indie oyunlardı ve dikkat çeksede Epic’in asıl gücünü göstermiyordu. Son haftalarda ise ücretsiz oyun fırsatlarını iyice abartan Epic, bu kez gelmiş geçmiş en fazla satan video oyunlarından biri olan GTA V’i tamamen ücretsiz olarak sundu. Hemen akabinde de Civilization VI gibi yüksek bütçeli ve kaliteli bir oyunu da ücretsiz sundu.

Epic Store üzerinde önümüzdeki günlerde de ARK: Survival Evolved ve Borderlands 2 oyununun ücretsiz olarak sunulacağı bilgisine ulaşıldı. Böylece Epic, üst üste dört yüksek bütçeli oyunu ücretsiz olarak sunmuş olacak ki bu oyunların şu ana kadar kolay kolay ücretsiz olduğunu görmedik açıkçası. Burada tek sorun bu popüler yapımları son zamanlarda satın alan oyuncular için oluşacak ancak onlar için de bazı çözümlerin mevcut olduğunu belirtmek gerekiyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.