Erotik İçerikli Twitter Sayfalarının Verileri Çalmak İçin Kullandığı Metod Tehlike Saçıyor

341
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Twitter, diğer sosyal medya platformlarına nazaran sakıncalı içeriklerin daha fazla olabildiği bir platform. Bunun biraz daha özgür bir yapıya sahip olmasından da kaynaklandığını belirtmek gerekiyor.

Twitter üzerinde bulunan erotik içeriklere sahip sayfalar, kullandığı linkler ile kullanıcılar için tehlike oluşturuyor. Sayfalarda bulunan videolar ve linkler sorunun temel kaynağı. Örneğin sayfa üzerinde aslında video olmayan ancak video gibi gözüken bağlantılı bir resim paylaşılıyor. Kullanıcı bu resmin üzerine video sanıp başlatmak için tıkladığında virüslü pop-up açılıyor. Bazen kullanıcı çok dikkatsizse kredi kartı bilgileri dahi alınabiliyor.

Kötü amaçlı kişiler aynı zamanda anahtar kelimeleri birleştirerek paylaşımlar yaparak Twitter hesapları üzerinden kitlelere ulaşıyorlar. Örneğin anahtar kelimelerle dolu tweet paylaşımlarıyla kullanıcıları yakalamaya çalışıyorar.

OKU:  Vine Tekrar Gün Yüzüne Çıkıyor

Twitter ekibi bu tarz içeriklerin arama sonuçlarında kolayca çıkmaması adına çalışıyor ancak şu ana kadar fazla bir mesafe alınamadı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir