Eski Telefonlardan iPhone 5S İçin Güncelleme Geldi

60

Apple şirketinin oldukça eski telefonlarından biri olan iPhone 5S için güncelleme geldi. Peki güncelleme ne gibi bir farklılık sunuyor? Habere dair detaylar aşağıda…

Apple markası iPhone 5s akıllı telefonu için geçtiğimiz günlerde güncelleme yüzünden tazminat ödemişti. Apple, yaptığı bir güncelleme ile yavaşlattığı her iPhone için kullanıcılara 25 Dolar ödemek durumunda kaldı. Bu tazminat Apple’ın güncellemeler ile telefonları yavaşlatması nedeniyle verilen bir karar oldu. Apple ise ilginç bir şekilde iPhone 5S için yeni bir güncelleme yayınladı.

Yayınlanan güncelleme 7 yıl önce çıkan telefon için güvenlik yamasını barındırması ve iOS 12.4.8 sürümünün sunulmasına ilişkin. iPhone 5S için çıkan bu güncelleme kimi kullanıcılar için bir sevinç kaynağı olacakken kimi kullanıcıların ise şüpheleneceği yeni bir durum daha doğmuş oldu.

Geniş kapsamlı olarak yayınlanan iOS g2üncellemesi pilinizin daha hızlı tükenmesine sebep açabilir. Dolayısıyla güncellemeyi indirmeden önce iyi bir analiz yapmanız ve o şekilde edinmeniz önerilmektedir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.