Exynos 992 Yonga Seti 5nm Mimari Yapısına Sahip Olacak

58

Exynos 992 yonga seti ile ilgili olarak yeni bilgiler geldi. Gelen bilgiler cihazın 5 nm süreci ile gelecek olduğunu gösteriyor. Samsung tarafından sunulan Exynos işlemci ailesinin yeni üyesi olacak olan Exynos 992 yonga seti, Mali G78 grafik birimini temel alacak olup cihazda aynı zamanda Cortex A78 işlemci çekirdeği bulunacak.

5G standartını temel alacak olan Exynos 992 yonga setinde, Exlynos 1000 yonga setlerinde de kullanılması beklenen Cortex X1 mimarisi bulunacak. Özelleştirilmiş çekirdek isteyenler için gelen bu mimari ve Mali G78, önceki nesle göre daha iyi bir performansın habercisi olacak.

Exynos 992 yonga seti ile ilgili olarak bu bilgiler açığa çıkarken yonga setinin ilk olarak hangi akıllı telefonlarda kullanılacağına yönelik olarak ise şu an için net bir bilginin bulunmamakta olduğunu beyan etmek gerekiyor. Büyük olasılıkla Galaxy Note 20 modelinde kullanılacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.