Facebook Çıplak Fotoğraflarınızı Yüklemenizi Talep Eden Bir Sistem Geliştirdi

350

Sosyal medya platformlarından Facebook görülmemiş bir olaya imza attı. Facebook, çıplak fotoğrafların yüklenilmesi gereken ilginç bir sistem ortaya koydu.

Günümüzde insanların özel fotoğrafları internete çok kolay düşebiliyor. Özellikle bilinçsiz telefon kullanımı nedeniyle sürekli pek çok genç kızın başı derde giriyor.

Facebook, Avustralya’da ilginç bir şey denemeye başladı ve bu deneyini Avustralya yönetimi de destekliyor. Öğrenilen bilgiye göre Facebook, bir çıplak fotoğrafın rapor edilmesini sağlayan bir sistem geliştirdi. Fakat çıplak fotoğrafın rapor edilmesi için ilk önce o fotoğrafı Facebook’a yüklemeniz gerekiyor.

Siz fotoğrafı yüklediğinizde Facebook fotoğrafı tarıyor ve bundan sonra aynı fotoğraftan Facebook’a yüklenmesini yasaklıyor. Böylece sizin o özel fotoğrafınız Facebook’ta başkaları tarafından yayımlanamıyor.

İddia edilene göre yüklediğiniz fotoğraf depolanmıyor. Bir link oluşturuluyor ve o linki Facebook aracı kullanıyor. Link taraması yapıldıktan sonra aynı görüntüden kullanılamıyor.

Bu sistem yüz tarama sisteminden farklı işliyor. Yani bir resmin tamamen aynısı yüklenmeli ki sistem devreye girsin. Bu durumda resim üzerinde oynamalar yapıp yine paylaşılabileceği akıllara geliyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.