Facebook Güvenlik Kodu Hatası Hakkında Açıklama Yaptı

333
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Kimlik doğrulama sistemi hakkında Facebook ekibi tarafından yapılan açıklamada güvenlik kontrolünde hata olduğu ifade edildi. Bu hata zaten pek çok kullanıcının dikkatini çekmişti. Çünkü kullanıcılar istekleri dahilinde olmayan güvenlik mesajları alıyorlardı. Bu mesajlar kod içeriyordu.

İki kademeli kimlik doğrulama sistemi, hesabın başkasının eline geçmesini engelleyen, eğer ele geçirildiyse de geri almanızı sağlayan bir sistemdir. Güvenlik kodu gerektiği zaman Facebook’a kaydettiğiniz cep telefonunuza SMS atar. Söz konusu SMS güvenlik kodunu içermektedir ve kodu ekrana girdiğinizde siz olduğunuz doğrulanmış olur.

İki kademeli kimlik doğrulama sistemini kullanan kullanıcılar, işlemlerini bitirdikten sonra da güvenlik kodu mesajları aldıklarını söylüyorlar. Bu SMS’lerden rahatsız olan kullanıcıların aklına birinin hesabını çalmaya çalıştığı ihtimali gelebiliyor.

OKU:  Yakında WhatsApp'a Reklamlar Dahil Oluyor!

Alex Stamos sorunu kabullenip düzelteceklerini söyledi

Facebook Güvenlik Şefi Alex Stamos açıklamasında; Sorunun farkında olduklarını ve düzeltmeye çalıştıklarını kaydetti. Söz konusu sorunun eski bir SMS özelliğinden dolayı kaynaklandığını kaydeden yetkili, ilerleyen günlerde bu özelliğin tamamen kaldırılacağını ve böyle bir sorunun yaşanmayacağını ifade etti. Sorunun ülkeler ile alakası olmadığını yani dünya genelinde yaşandığını ve zararsız bir sorun olduğunu da paylaştı.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir