Facebook Karanlık Mod, Masaüstü Web Sürümünde de Aktif Oldu

158

Karanlık mod özelliği yazılımların koyu bir temayla karşımıza çıkmasını sağlamakta. Aynı durum internet siteleri için de geçerli. Az ışığın bulunduğu bir ortamda karanlık temayı kullanmak işe yarayabiliyor.

Facebook şirketinin karanlık mod seçeneği ile alakalı olarak çeşitli çalışmalar yaptığı biliniyor ve bu kez de karanlık mod seçeneğini masaüstü kullanıcıları için aktif hale getirdi. Yapılan testler sonucunda Facebook’un yeni tasarımının tüm masaüstü kullanıcıları için aktif hale getirildiği ortaya çıktı. Söz konusu karanlık mod tasarımı Facebook tarafından ilk kez 2019 yılında F8 geliştiricileri konferansında açıklanmıştı. Kullanıcıların ufak bir kısmının bu yılın başında yeni görünümü denemesine izin verilmişti.

Karanlık mod ile ilgili olarak bir açıklamada da bulunan Facebook, yeni tasarımın masaüstü sitesinde gezinmeyi geliştirecek videolar, oyunlar gibi içerikleri aramayı daha kolay bir hale getirdiğinin de altını çizdi.

Karanlık mod Facebook’ta nasıl aktif edilir?

Hem yeni tasarıma geçmek hem karanlık modu aktif hale getirebilmek için ilk olarak eski Facebook ayarları menüsünü açın ve üst menü çubuğunun sonunda bulunan aşağı oka tıklayın. Ardından Yeni Facebook’a Geç komutunu verin ve karanlık modu kapalı durumdan açık duruma getirin. Böylece işlem tamam.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.