Facebook Karanlık Modu Aktif Etmek Artık Mümkün

126

Facebook karanlık mod artık kolay bir şekilde kullanılabiliyor. İşte konuya ilişkin tüm detaylar…

En fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’da bir süredir karanlık mod özelliğinin gelip gelmeyeceği konuşuluyordu. Nitekim bu doğrultuda testlerin yapılmakta olduğunu biliyorduk ve şimdi yeni bir gelişme yaşandı.

Facebook üzerinde karanlık mod en sonunda aktif oldu. Facebook’un yeni tasarıma geçmesiyle birlikte karanlık mod desteği sunulurken yeni tasarımın betası tüm kullanıcılar için aktif oldu. Dileyen kullanıcılar Facebook beta sürümü içerisinde karanlık mod desteğini aktif hale getirebilir. Peki nasıl karanlık moda geçilir?

Facebook Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

İlk olarak sağ üst köşede bulunan Ayarlar sekmesine tıklayınız. Açılan bölümden Yeni Facebook Tasarımına Geç seçeneğine tıklayarak onay veriniz. Onay vermenizin ardından yükleme ekranı dolacak ve sonrasında yeni tasarım çalışmaya başlayacaktır.

Facebook açıkçası diğer sosyal medya uygulamalarına nazaran karanlık mod sunmakta biraz daha geç kaldı. Geçtiğimiz günlerde de Facebook Lite için karanlık mod desteğinin sunulduğunu belirtmiştik.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.