Facebook üçüncü parti uygulamalar için yeni kısıtlamalar getirecek

989

Ünlü sosyal medya platformlarından Facebook, uzun süre kullanılmayan üçüncü parti uygulamalar için yeni bazı kısıtlamalar getiriyor.

Cambridge Analytica skandalından sonra kullanıcıların duyduğu güveni kaybeden Facebook, şimdi üçüncü taraf uygulamalar için çeşitli kısıtlamalar getirerek kısmen de olsa gizliliği koruyan önlemler alıyor.

Uzun süredir kullanılmayan uygulamaların kullanıcı verilerine erişim sağlayabilmesi önemli bir sorun teşkil etmekteydi. Artık bu sorun tarihe karışabilir. Facebook, üçüncü parti uygulamaları 90 günden uzun süre kullanılmadığı taktirde kullanıcı verilerine erişim yetkisini sonlandıracak.

Kullanmadığınız uygulamaları Facebook hesabınızdan kaldırın

Bazı oyun uygulamaları veyahut farklı etkileşimli uygulamalar, özellikle yıllardır açık olan Facebook hesaplarında büyük sorunlara neden olabiliyor. Uzun zamandır inaktif olan pek çok uygulama, siz kontrol edip izni kaldırmadığınız sürece Facebook hesabınızdan veri toplamayı sürdürüyor. Bu durumda kullanıcıların Facebook’a bağladığı uygulamalar arasında güvenilir bulmadıklarını ve kullanmadıklarını mutlak suretle kaldırmaları gerekiyor.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.