Facebook Venue Canlı Etkinlik Uygulamaları Arasına Katılıyor

82

Facebook’un son zamanlarda pek çok yeni yazılım projesi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Şirket özellikle son süreci iyi değerlendiriyor. Gelen bilgilere göre bu kez de Venue isimli bir canlı etkinlik uygulaması çıkarmak istiyor.

Özellikle corona virüsü internet kullanımının daha çok artmasına neden oldu. Bu durum insanların uzaktan haberleşmelerini sağlayan araçların daha da bir popüler hale gelmesine yaradı. Açıkçası Facebook Venue de bu bağlamda gelen yeni uygulamalardan biri olacak. Facebook şirketinin öncülüğünde gelen Venue uygulaması, canlı yayınlarda kullanıcıların soru, anket gibi etkinlikler düzenlemelerine imkan tanıyacak. Uygulamaya özellikle gençler tarafından yoğun bir katılım olması beklenmekte.

Etkinliklere odaklanan bu uygulamada hayranların canlı spor etkinlikleri esnasında oyuncularla etkileşim kurması mümkün olacak. O sırada devam eden canlı etkinlik ile ilgili olarak yayına eski sporcular veya gazeteciler dahil olup yorum yapabilecekler. Yine sosyal medya fenomenlerinin de etkinlikler esnasında kullanıcılar ile etkileşim içerisinde olması mümkün olacak.

Kısacası Venue genel olarak canlı yayın görüşmelerini daha işlevsel ve aktif bir hale getirmeye yarayacak bir uygulama gibi gözüküyor. Uygulama şu an için sadece ABD’de yayınlanmış olup ülkemizde ne zaman aktif hale geleceği konusu gizemini koruyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.