Facebook, WhatsApp ve Instagram Artık Huawei Telefonlarda Varsayılan Olarak Bulunmayacak

252

Günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından ikisi Instagram ve Facebook,  bilindiği üzere Facebook şirketinin elinde. Aynı zamanda WhatsApp uygulaması da bundan uzun bir süre önce Facebook tarafından satın alındı.

Ortaya çıkan bilgilere göre Facebook şirketine ait Instagram, Facebook, WhatsApp gibi uygulamalar bundan sonra piyasaya sürülecek olan Huawei akıllı telefonlarda ön yüklü bir şekilde sunulmayacak.

Bu zamana kadar pek çok Huawei akıllı telefonda uygulamalar hazır yüklü olarak geliyordu ancak kullanıcılar yine Play Store üzerinden indirme yapıyordu çünkü ön yüklü olan sürüm genellikle eski oluyordu. Yani aslına bakarsanız Facebook, Instagram, WhatsApp gibi uygulamaların varsayılan olarak yüklü olmaması pek de önemli bir kayıp değil. Kullanıcılar Huawei telefonlarında yine Play Store kullanıp indirmeler yapabilecek(Elbette bu şu an için geçerli).

Her şeye rağmen Huawei, Trump onaylı karar nedeniyle son zamanlarda zor bir durum içerisinde. ABD’li şirketler bir bir yaptırım uygulamaya, Huawei ile olan ilişkilerini azaltmaya başladı. Facebook şirketi de bunlara eklenmiş oldu.

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.