Facebook, Yeni Threads Uygulamasıyla Hedefini Keskinleştirdi

150

Facebook uygulaması günümüzde diğer sosyal medya uygulamalarına nazaran daha zayıf kaldı. Şirket bunun olacağını yıllar öncesinden ön görmüştü ve bu doğrultuda Instagram, WhatsApp gibi önemli uygulamaları satın alarak kendisini güçlendirdi. Şimdi de Snapchat’in gördüğü ilginin farkında ve uygulamalarına Snapchat fonksiyonları kazandırmaya devam etmesinin yanı sıra aynı zamanda Snapcat’e doğrudan rakip olabilecek yeni bir uygulama ortaya koymaya karar verdi. Bu hedef doğrultusunda Threads uygulamasını aktif hale getiriyor.

Tıpkı Snapchat üzerinde olduğu gibi belli bir süre zarfında silinen fotoğraflar ve videolar ile daha fazla paylaşım yapılmasına imkan tanımayı amaçlayan Facebook, Threads uygulamasında Yakın Arkadaşlar fonksiyonunu da aktif hale getirecek. Bu fonksiyon sohbet etmek istediğiniz kişiyi yakın arkadaşlara eklemenizden ibaret olup böylece daha fazla önemsediğiniz kişiler için ayrı bir liste oluşturabileceksiniz. Uygulama üzerinde fotoğraf deklanşörüne kişi tanımlamaları yapıp aynı anda biden fazla kişiye medya paylaşımında bulunabilmeniz mümkün olacak.

Yapılan açıklamada Threads’in kullanım açısından oldukça pratik, basit bir uygulama olacağının ve ilk etapta kar amacı güdülmeyeceğinin altı çizildi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.